mobil: 608 129 062
​e-mail: info@absklipek.cz
facebook: AB sklipek

VINAŘSTVÍ SKLÍPEK PENZION
Burčáková sezóna se blíží

25.08.2016

Nejlahodnější burčák je ve své vrcholné fázi, tedy těsně před zlomem chuti ze sladké do kyselé, kdy má harmonický poměr cukrů, kyselin a alkoholu.

Nové internetové stránky

01.08.2016

Dnes jsem pro Vás spustili nové internetové stránky. Naleznete zde vše o našem sklípku a můžete si zde také zarezervovat ubytování.

Naše vinařství

Tradice našeho vinařství rodu Pazderků sahá do 18 století , kdy náš prapraděda Tomáš Pazderka, který byl původem z Čejkovi již tenkrát okopával vinohrad, jeho syn Cyril se přiženil do Bořetic a začal sedlačit na 9ha půdy, naštěstí pro další generace, zdědil i vinohrádek s 2 000 keříky. Víno, které vypěstoval a vyrobil, vždy dokázal poctivě s kamarády vypít.

Po našem dědečkovi přebral štafetu vinařství jeho nejstarší syn Cyril a pak opět nejstarší syn Stanislav, který v současné době, opět se svým synem Stanislavem, pracují na 19-ti ha vinohradech, kde „potí krev“ od rána do večera, oproti nám, kteří „potíme krev“ s hosty od večera až do rána.

Naše vinohrady se nachází na úpatí Kraví hory, něco málo na čtvrtích a na tratích Trkmanska. V současné době pěstujeme odrůdy Svatovavřinecké, Modrý Portugal, Rulandské Modré, Frankovka, André, Cabernet Sauvignon, Merlot, Zweigelttrebe, dále Veltlínské Zelené, Muller Thurgau, Sauvignon, Tramín Červený, Rulandské Bílé, Rulandské Šedé, Chardonay, Vlašský Ryzlink a Rýnský Ryzlink. Na většinu vín používáme technologii řízení kvašení, některá vína dáváme i vymrazovat, popřípadě vína dáváme zrát do Barrique sudů.

Naše vína jsou dodávána do některých vybraných pražských restaurací , karlovarských hotelů, vinoték např. v Brně. Můžeme se pochlubit, že v březnu roku 2005 si pochutnávali na našem Modrém Portugalu, rč. 2004 - výběr z hroznů, ruský prezident Putin s paní Lívií Klausovou a dalších 200 VIP hostů z celé republiky na pražském hradu. Za Rulandské Modré, rč.2004- pozdní sběr jsme dostali zlatou medaili v soutěži o nejlepší vína dodávána do Bruselu, sídla EU a naši vynikající ořechovci miluje i sám mistr se zlatem v hrdle - Karel.

 

AB VINNÝ SKLÍPEK

Andrej a Bohdana Pazderkovi

Kravihorská svobodná republika
691 08 Bořetice u Hustopečí

KONTAKTUJTE NÁS

Tel.: 00420 608 129 062

info@absklipek.cz / Facebook: AB sklipek