mobil: 608 129 062
​e-mail: info@absklipek.cz
facebook: AB sklipek

VINAŘSTVÍ SKLÍPEK PENZION
Virtuální prohlídka

10.01.2020

Spustili jsme pro Vás virtuální prohlídku našeho sklípku. Zobrazíte ji kliknutím v menu na stránku virtuální prohlídka.

Naše vinařství

Tradice našeho vinařství rodu Pazderků sahá do 18 století , kdy náš prapraděda Tomáš Pazderka, který byl původem z Čejkovi již tenkrát okopával vinohrad, jeho syn Cyril se přiženil do Bořetic a začal sedlačit na 9ha půdy, naštěstí pro další generace, zdědil i vinohrádek s 2 000 keříky. Víno, které vypěstoval a vyrobil, vždy dokázal poctivě s kamarády vypít.

Po našem dědečkovi přebral štafetu vinařství jeho nejstarší syn Cyril a pak opět nejstarší syn Stanislav, který v současné době, opět se svým synem Stanislavem, pracují na 19-ti ha vinohradech, kde „potí krev“ od rána do večera, oproti nám, kteří „potíme krev“ s hosty od večera až do rána.

Naše vinohrady se nachází na úpatí Kraví hory, něco málo na čtvrtích a na tratích Trkmanska. V současné době pěstujeme odrůdy Svatovavřinecké, Modrý Portugal, Rulandské Modré, Frankovka, André, Cabernet Sauvignon, Merlot, Zweigelttrebe, dále Veltlínské Zelené, Muller Thurgau, Sauvignon, Tramín Červený, Rulandské Bílé, Rulandské Šedé, Chardonay, Vlašský Ryzlink a Rýnský Ryzlink. Na většinu vín používáme technologii řízení kvašení, některá vína dáváme i vymrazovat, popřípadě vína dáváme zrát do Barrique sudů.

Naše vína jsou dodávána do některých vybraných pražských restaurací , karlovarských hotelů, vinoték např. v Brně. Můžeme se pochlubit, že v březnu roku 2005 si pochutnávali na našem Modrém Portugalu, rč. 2004 - výběr z hroznů, ruský prezident Putin s paní Lívií Klausovou a dalších 200 VIP hostů z celé republiky na pražském hradu. Za Rulandské Modré, rč.2004- pozdní sběr jsme dostali zlatou medaili v soutěži o nejlepší vína dodávána do Bruselu, sídla EU a naši vynikající ořechovci miluje i sám mistr se zlatem v hrdle - Karel.

 

AB VINNÝ SKLÍPEK

Andrej a Bohdana Pazderkovi

Kravihorská svobodná republika
691 08 Bořetice u Hustopečí

KONTAKTUJTE NÁS

Tel.: 00420 608 129 062

info@absklipek.cz / Facebook: AB sklipek